Kim jest Jaskier?

Jaskier to kolejna niezwykle ważna postać w Wiedźminie. Jest to najlepszy, a zarazem najbliższy przyjaciel i towarzysz głównego bohatera. Jaskier zdobywał wykształcenie z tematyki poezji. Z czasem stał się nawet wykładowcą na uczelni. Szybko jednak zrozumiał, że bardziej interesują go przygody, dlatego wyruszył w świat. Jaskier posiada szlachecki tytuł, bowiem jest synem pewnej hrabiny.

Jaskier szybko zdobył sławę na całym świecie. Przede wszystkim znane były jego romantyczne ballady, jednak nie tylko to świadczyło o jego popularności. Jaskier znany jest głównie z miłości do kobiet i to nie jednej. Jaskier towarzyszył Geraltowi podczas jego licznych wypraw. Dzięki nim stworzył niezwykłe memuary. Jak opisywany jest najlepszy przyjaciel Geralta? Sapkowski opisuje go jako przystojnego mężczyznę.

Do najbardziej charakterystycznych elementów jego garderoby należy zaliczyć kapelusik z wpiętym piórkiem. Jaskier niekiedy bywa mylony z elfem. Jaskier dość systematycznie pojawia się podczas poszczególnych wątków. Występuje m.in. w zadaniu „Przyjaciółka z dawnych lat”.

W rozdziale trzecim Jaskier występuje aż w trzech zadaniach: „Lutnia Jaskra”, „Źródle” oraz w „Kościanym pokerze”. Przyjaciel Geralta, obecny jest także w rozdziale czwartym. Wówczas uczestniczy w takich zadaniach, jak „Tożsamość”, „W pełnym słońcu” czy w „Wolnych Elfach”. W grze Jaskier występuje również w epilogu. Wówczas zadaje Wiedźminowi bardzo ważne pytanie odnośnie przyszłości Geralta. Postać Jaskiera uważana jest za jedną z najważniejszych w grze.